Zaznacz stronę

Czy okulary komputerowe mogą zwiększyć produktywność?

Od czasu premiery pierwszego iPhone’a w 2007 roku postęp technologiczny jest oszałamiający. Obecnie przeciętny użytkownik smartfona może wybierać spośród ponad dwóch milionów aplikacji. Przeciętnie spędzamy przed ekranem swojego smartfona około 3 godzin dziennie. Informacje z całego świata są natychmiast dostępne i nigdy wcześniej programiści oraz projektanci nie mieli większych możliwości kreowania tylu rozwiązań technologicznych i aplikacji. Pomimo znaczących ułatwień w dostępie do informacji i rozrywki, postęp nie obywa się bez ponoszenia kosztów związanych naszym zdrowiem.

Gdy przez ostatnie lata stale wydłużał się czas Twojego korzystania z różnego rodzaju ekranów, prawdopodobnie zauważyłeś towarzyszący temu wzrost skutków ubocznych. Te efekty uboczne mogą obejmować nieostre widzenie, przemęczenie oczu i częste bóle głowy. Coraz więcej naukowców ostrzega, że długotrwała ekspozycja na światło niebieskie emitowane przez elektronikę może uszkodzić siatkówkę, a nawet doprowadzić do pewnej utraty wzroku. Pomimo, że ostatnio odwiedziłeś okulistę, aby upewnić się, że Twoje okulary lub soczewki korekcyjne współgrają z obecną wadą wzroku, nadal możesz mieć problemy z koncentracją podczas długotrwałej pracy czy grania. Problem tak samo dotyczy osób bez wady wzroku –  specjalne okulary chroniące oczy przed promieniowaniem niebieskiego światła komputerów, tabletów, telefonów komórkowych, telewizorów czy laptopów to podstawa do utrzymania oczu w zdrowiu, zwiększenia produktywności w pracy i do dobrego samopoczucia.

Tak samo jak zakładasz okulary przeciwsłoneczne podczas słonecznej pogody, podobnie, niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku w biurze, grasz na kanapie, zamawiasz pizzę na tablecie, czytasz ebooka w pociągu czy oglądasz memy z kotami stojąc w kolejce, powinieneś mieć na nosie okulary komputerowe, które blokują szkodliwe dla Twoich oczu niebieskie światło.

Czy noszenie okularów Barner pomoże Ci łatwiej zasypiać?

Oprócz szkodliwego promieniowania fundowanego przez Twój smartfon, jesteś wystawiony na działanie niebieskiego światła z tabletu, ekranu komputera i płaskiego telewizora, nie wspominając o oświetleniu fluorescencyjnym i LED, które jest wszędzie wokół ciebie.

Okulary komputerowe Barner pozwolą Ci zredukować skutki uboczne codziennego wpatrywania się w różnego rodzaju ekrany. Jednym z takich efektów ubocznych jest zakłócenie snu. Dzieje się tak dlatego, że ekspozycja na światło niebieskie zmniejsza zdolność do wytwarzania melatoniny, hormonu wytwarzanego przez szyszynkę w mózgu, zwanego czasem „trzecim okiem”. W szczególności, ekspozycja na światło niebieskie w porze wieczornej lub nocnej zakłóca naturalny rytm dobowy organizmu, w ten sam sposób, w jaki może wpłynąć na sen podczas krótszych zimowych dni. Soczewki blokujące odblaski niebieskiego światła w okularach komputerowych sprawiają, że szybciej zasypiasz, lepiej się regenerujesz i wstajesz wypoczęty-  gotowy na wyzwania kolejnego dnia.

Problemy ze snem są jeszcze bardziej rozpowszechnione u nastolatków, ponieważ ich rytm dobowy często zmienia się w okresie dojrzewania, co jest spowodowane pracą hormonów. Granie do późnego wieczora lub używanie Snapchata tuż przed pójściem spać tylko pogarsza sprawę. Może to jeszcze bardziej utrudnić nastolatkom wczesną pobudkę do szkoły i skupianie się  na zajęciach, zwłaszcza przy sztucznym świetle.

Ponadto możesz zauważyć, że kiedy siedzisz przy komputerze mając na sobie okulary komputerowe, masz mniejsze prawdopodobieństwo nachylenia się do przodu i nadwyrężania szyi i ramion, co skutkuje mniejszym stresem i napięciem oraz brakiem bólu kręgosłupa przy siedzącym trybie życia.

Czy okulary komputerowe mogą dobrze wyglądać?

Na szczęście, era brzydkich, jednakowo wyglądających, nudnych okularów komputerowych przeminęła. Barner stworzył ultramodne, designerskie okulary chroniące przed niebieskim światłem. Możesz bez problemu dopasować je do swojego indywidualnego stylu i dowolnego modowego trendu. Nasze okulary komputerowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów oprawek, dzięki czemu można je dopasować do kształtu twarzy czy stylu.

Co istotne, mając wadę wzroku, możesz już wkrótce zamówić okulary Barner na receptę. Dostaniesz indywidualnie przygotowaną parę okularów korekcyjnych, które zostały tak zaprojektowane, aby zmniejszyć obciążenie światłem niebieskim i zwiększyć komfort podczas patrzenia na ekran. Nasze okulary komputerowe zostały zaprojektowane w oparciu o typową odległość między oczami a ekranem, który zazwyczaj jest dalej niż książka którą czytasz, ale bliżej niż przedmioty, które widzisz podczas jazdy. Dlatego też ani okulary do czytania, ani okulary dla kierowców nie są optymalne do pracy przy komputerze czy oglądania telewizji. Po prostu nie zostały one zaprojektowane do tego rodzaju użytkowania ekranu.

Oprócz tego, że nasze okulary komputerowe mogą łączyć w sobie ochronę przed niebieskim światłem z różnego rodzaju ekranów oraz korekcję wzroku, są ponadto doskonale zaprojektowanym, pięknym designerskim przedmiotem.

 

0